HYTE FAN-HYTE-FA12-BB-4 120mm PC Case Fans 4-Pack Black
Model #: FAN-HYTE-FA12-BB-4 Item #: MISHYTFA121R
(view)
x
  • Store inventory
  • 837 Howard Street, CA 94103
    8
  • 2727 S. El Camino Real, CA 94403
    9
  • 510 Lawrence Expressway, Suite 107, CA 94085
  • 3777 Stevens Creek Blvd., CA 95051
    7
  • 5990 Mowry Ave., CA 94560
    2
Specifications
Dimensions 120 x 120 x 25 mm
Rated Speed 1500 RPM +/- 10%
Airflow 72 CFM
Static Pressure 1.6 mm H2O
Noise Level 28.0 dBA Max
Bearings Fluid Dynamic
Blade Material ABS
Frame Material ABS
Included Accessories 4:1 PWM Splitter Cable, 16x Fan Screws
Fan Connector 4-Pin PWM
Power Draw DC 12V - 0.15A 1.8W
Colorways Pitch Black
Warranty 3 Years
SKU FAN-HYTE-FA12-BB-4
Search engine powered by ElasticSuite
Copyright © 2025 Central Computers Inc. All rights reserved.
HYTE FAN-HYTE-FA12-BB-4 120mm PC Case Fans 4-Pack Black is available to buy in increments of 1